flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Інгулецького районного суду м.Кривого Рогу

  1. Загальні положення

         1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду - це затверджені рішенням зборів суддів відповідного суду правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.

          Пункт 1.2. виключено відповідно до рішення зборів суддів від 25.10.2019.

         1.3. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду, збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

         1.4.Засади використання автоматизованої системи документообігу суду оприлюднюються на офіційній веб-сторінці Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів АСДС

         2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів АСДС, надання та позбавлення права доступу до неї в Інгулецькому районному суді міста КривогоРогу Дніпропетровської області визначаються на підставі наказів керівника аппарату суду.

         Електронні примірники наказів  щодо визначення функціональних обов'язків, прав користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після їх підписання.

          2.2. Використання електронного цифрового підпису уповноваженими на це користувачами АСДС здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронні довідчі послуги». Відмова користувача автоматизованої системи, уповноваженого на використання ЕЦП, від отримання та використання ЕЦП з будь-яких підстав не допускається.

 ( пункт 2.2. зі змінами, внесними рішенням зборів суддів від 24.10.2019)

  1. Реєстрація вхідної кореспонденції

         3.1. Вся вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується користувачами автоматизованої системи, яким надано доступ до автоматизованої системи, відповідно до їх функціональних обов'язків, і реєструються в АСДС в день її надходження.

         3.2. У разі неможливості з об’єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження, така кореспонденція реєструється в АСДС в термін, визначений у розпорядженні керівника апарату суду,  із зазначенням причин встановлення такого терміну.

         3.3. Внесення змін, видалення реєстраційних даних не допускається, крім випадків, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами судової справи, виправлення технічних помилок, описок.

  1. Особливості розподілу справ між суддями.

 

4.1.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

4.2. У суді може застосовуватися:                                                                                                                                                   - автоматизований  розподіл  судових  справ  одразу  після  реєстрації відповідної судової справи;

         - пакетний автоматизований розподіл судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

         - розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному  у  судовій  справі  судді;

         - повторний автоматизований розподіл судових справ.

         Особливості автоматизованого розподілу судових справ визначаються зборами  суддів  суду з урахуванням положень, викладених у цих Засадах.

4.3.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

         - за два місяці до закінчення повноважень судді; 

         - за чотирнадцять календарних днів, якщо інше не встановлено зборами суддів суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);

         - за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

         - у період відпустки судді; 

         - за один робочий день до відрядження, направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

         - під час тимчасової непрацездатності судді;

         - за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

         - у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

         - в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

  1. Автоматизований розподіл справ між суддями

 

         5.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу між суддями, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

         За допомогою автоматизованого розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя.

         Автоматизований розподіл судових справ здійснюється протягом робочого часу Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, визначеного Правилами  внутрішнього трудового  розпорядку.

         Поза межами робочого часу суду допускається здійснення автоматизованого розподілу справ,  які  підлягають  негайному  розгляду.

 

         5.2. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється а автоматизованій системі за такими правилами:

         - із загального списку суддів визначаються судді, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу;

         - для суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється розрахунок коефіцієнтів навантаження;

         - із числа суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу з урахуванням визначених автоматизованою системою коефіцієнтів навантаження здійснюється визначення судді для розгляду конкретної судової справи за принципом випадковості.

 

         5.3.  Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами   пункту 4.3 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду, а також з урахуванням дотримання правил поєднання судових справ.

 

         5.4.  Автоматизований розподіл судових справ між суддями  здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів.

         В суді діє спеціалізація суддів:

         - із здійснення кримінальних проваджень відносно неповнолітніх;

         - спеціалізація з розгляду справ, які відносяться до компетенції слідчих суддів;

         - спеціалізація з розгляду справ про адміністративні правопорушення, які, відповідно до вимог ст.277 Кодексу України про адміністративні право-порушення України, розглядаються протягом доби.

         Зборами суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області можуть визначатись інші спеціалізації суддів.

         Слідчий суддя визначається за правилами автоматизованого розподілу судових справ  між суддями-черговими, визначеними відповідно до графіку, затвердженого зборами суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

         Справи про адміністративні правопорушення, які, відповідно до вимог ст.277 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, розглядаються протягом доби, передаються суддям, визначеним шляхом авторозподілу, з урахуванням спеціалізації щодо розгляду таких справ, яка встановлюється за графіком,  затвердженим  зборами суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

         У разі, якщо застосування визначеної спеціалізації є неможливим, автоматизований  розподіл справ здійснюється між усіма суддями.  

 

         5.5.   Обрання судді за випадковим числом здійснюється відповідно до коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

         Коефіцієнт навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи розраховується за формулою:

 

                            К_Н = Сума (Вага_Судової_Справи) / КтРД,

де:

К_Н – коефіцієнт навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи;

 

Сума (Вага_Судової_Справи) – розраховується як сума ваги кожної судової справи, які були розподілені на суддю, починаючи з початку поточного року до моменту автоматизованого розподілу поточної судової справи;

 

КтРД – кількість робочих днів, у які судді розподілялися судові справи, починаючи з початку календарного року.

 

Вага_Судової_Справи – розраховується для кожної судової справи, яка була розподілена на суддю, починаючи з початку поточного року до моменту автоматизованого розподілу поточної судової справи, за формулою:

 

                            К_СКЛАДН * К_ФУС / К_АДМІН

де:

К_СКЛАДН – коефіцієнт складності судової справи (категорії судової справи), що підлягає автоматизованому розподілу (повинен бути більше 0);

К_ФУС – коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи на момент автоматизованого розподілу цієї судової справи;

К_АДМІН – коефіцієнт адміністративних посад – коефіцієнт участі судді у судовій справі при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя на момент розподілу судової справи (повинен бути в межах від 0,4 до 1).

 

         5.6. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, коли відпали відповідні обставини.  

 

         5.7. Не розподіляються на суддю судові справи впродовж його перебування в нарадчій кімнаті, якщо цей строк перевищує 72 години, шляхом внесення до  табелю обліку використання робочого часу судді в АСДС відповідно інформації.

         Внесення інформації про видалення судді до нарадчої кімнати здійснюється керівником або заступником керівника апарату суду на підставі службової записки помічника судді.

         Не розподіляються на суддю (шляхом виключення спеціалізації "Невідкладні судові розгляди", а також незастосування передачі справи раніше виначеному судді), який перебуває в нарадчій кімнаті від 8 до 72 годин справи, що підлягають негайному розгляду:                                                                                                                             - справи про адміністративні правопорушення, які відповідно до вимог ст.277 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, розглядаються протягом доби;

         - клопотання органу досудового розслідування (слідчого, прокурора), сторони кримінального провадження та скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування, що розглядаються в порядку КПК України слідчими суддями;

         - цивільні справи за заявами про госпіталізацію особи до психіатричного закладу (ст.341 ЦПК), про примусове проникнення до житла (ст.439 ЦПК), про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку (ст.440 ЦПК), справи про тимчасове обмеження у праві  виїзду за межі України (ст.441 ЦПК).  

 

         5.8. Не буде порушенням вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду та цих Засад здійснення автоматизованого розподілу судових  справ  на одного суддю  у разі:

-  коли в суді з об’єктивних підстав здійснює правосуддя  один суддя;

-  коли справа, що відноситься до компетенції слідчого судді, надходить до суду в вихідний або святковий день та розподіляється на чергового слідчого суддю.

 

         5.9. Результатом автоматизованого розподілу судових справ є протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями, що автоматично створюється автоматизованою системою,  за формою, встановленою Додатком 1 до Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

         Протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

         Звіт про автоматизований розподіл судової справи між суддями може бути роздрукований для службового використання в суді.

 

         5.10. Коефіцієнт  адміністративних  посад

         Коефіцієнт адміністративних посад, тобто, відсоток справ, що підлягає розподілу судді, в  разі виконання ним інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя, встановлюється:

         -  для голови суду та особи, яка виконує обов`язки голови суду (в тому числі під час перебування голови суду у відпустці, відрядженні, лікарняному та в інших передбачених законом випадках)  - 0,9.

 

         5.11. Коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи

 

Форма участі судді в розгляді судової справи

Коефіцієнт

Головуючий (одноособово)

1

Головуючий (колегіально)

1

Член колегії

0,5

Запасний суддя

0,5

             

5.12. Коефіцієнти  складності справ   Відповідно до рішень зборів суддів встановлено наступні коефіцієнти на найбільш розповсюджені категорії справ. По всім іншим категоріям справ виставляється коефіцієнт "1".

Категорії справ

Коефіцієнт

КРИМІНАЛЬНІ   ПРОВАДЖЕННЯ

 

Злочини проти безпеки руху

10

Злочини проти життя та здоров'я людини

8

Розбій

9

Незаконне виробництво, виготовлення, зберігання з метою збуту або збут наркотичних засобів (ст.307 КК)

5

Злочини в сфері службової діяльності

4

Злочини проти основ національної безпеки

4

Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження

5

Розкриття інформації, що містить банківську таємницю

10

Скарга на дії, рішення чи бездіяльність прокурора

10

ЦИВІЛЬНІ СПРАВИ

 

Стягнення аліментів, розірвання шлюбу

1

Справи про поділ майна подружжя

9

Справи по спорам про право власності

9

Справи про спадкове право

7

Справи по спорам, що виникають із житлових правовідносин

7

Справи зі спорів про право інтелектуальної власності

10

Справи зі спорів, що виникають із трудових правовідносин

8

Справи зі спорів, що виникають із договорів

5

Справи зі спорів про недоговірні зобов'язання

6

Справи окремого провадження

2

Справи наказного провадження

0,5

СПРАВИ В ПОРЯДКУ АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДОЧИНСТВА

 

Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, зокрема зі спорів щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів

1

Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах заянітості населення та соціального захисту громадян, зокрема

 

 - зі спорів щодо соціального захисту

3

 - зі спорів щодо загальнообов'язкового державного пенсійного страхування

10

Справи зі спорів з відносин публічної служби

10

Справи зі спорів з приводу забезпечення юстиції, зокрема спори у сфері :

 

 - виконавчої служби та виконавчого провадження

6

Справи зі спорів фізичних чи юридичних осіб з суб'єктом владних повноважень щодо оскарження нормативно-правових актів

9

Спори щодо правовідносин, пов'язаних із виборчим процесом

9

СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

 

Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів... (ст.124 КУпАП)

2

Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння (ст.130 КУпАП)

2

Справи про адміністративні правопорушення у галузі торгівлі (ст.ст.155, 155-1, 155-2, 156, 159, 160 КУпАП)

2

Справи про адміністративні правопорушення у галузі господарської діяльності (ст.ст.163-1, 163-2, 163-4, 164 КУпАП)

2

Справи про адміністративні правопорушення у галузі охорони праці (ст.ст.41 - 41-2 КУпАП)

3

Справи про порушення правил пожежної безпеки

2

Поточна  складність  в  ОСК  виставляється:

- для кримінальних проваджень за ст.ст. 185, 186, 309 КК України  коефіцієнти складності відповідно до кваліфікації злочину: частина 1 - "1", частина 2 - "2", частина 3 - "3" і так далі;

- для кримінальних проваджень за ч.1 ст.263 КК - коефіцієнт складності "3";    

Для кримінальних проваджень всіх категорій встановлюються коєфіцієнти складності :

         - "10" - по яких передбачено колегіальний розгляд справи;

         - "9" - по яких від 3-х до 9-ти обвинувачених;

         - "10" - якщо кількість обвинувачених 10 і  більше осіб;

         - "10" - якщо кількість епізодів кримінального провадження більше 10;

         - "8"   - якщо обвинуваченими є неповнолітні особи.

  

         5.13. Керівник апарату суду (у разі його відсутності - заступник керівника апарату) щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду, та, в разі будь-яких змін, заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.

 

         5.14. Розподіл усіх справ і матеріалів здійснюється уповноваженими особами апарату суду, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ, визначеними наказом керівника апарату суду.

 

         5.15. Заява про відвод судді у кримінальному провадженні реєструється в системі автоматизованого документообігу суду як документ по справі та передається судді, що здійснює розгляд справи. У разі вирішення суддею передати заяву про відвод судді на розгляд іншому судді, за цією заявою заводиться обліково-статистична картка на справу та здійснюється автоматизований розподіл справи.                                   

           

(розділ 5 викладено в новій редакції, згідно рішення зборів суддів від 25.10.2019)

 

  1. Передача судової справи (матеріалів кримінального провадження) раніше визначеному у судові справі судді, колегії суддів

 

         6.1. Передача судової справи (матеріалів кримінального провадження) раніше визначеному  судді,  колегії  суддів  проводиться  щодо:

 

         1) клопотань (подань), які надійшли у межах одного кримінального провадження (за номером ЄДРДР), крім випадків надходження клопотання в вихідний чи святковий день, коли справа шляхом авторозподілу передається черговому слідчому судді;

 

         2) судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження) та ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;

 

         3) заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

 

         4) судових справ про перегляд заочного рішення;

 

         5) заяв та клопотань з процесуальних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;

 

         6) матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

 

         7) заяв про відновлення втраченого судового провадження;

 

         8) заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви та скасування заходів забезпечення позову, доказів;

 

         9) заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;

 

         10) справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день.  

 

         6.2. Не здійснюється передача судової справи раніше визначеному у судовій справі судді, якщо на цього суддю припинено авторозподіл справ, у випадках, передбачених п.4.3. Засад, крім справ за заявами про виправлення описки і помилки, винесення додаткового рішення.

         Не передаються раніше визначеному слідчому судді справи за клопотаннями слідчого, прокурора, що підлягають негайному розгляду, якщо ці справи подаються до суду в вихідний (святковий, неробочий) день. Такі справи підлягають автоматизованому розподілу на чергових слідчих суддів.

 

         6.3. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (звільнення, закінчення строку повноважень, тривале перебування на лікарняному, призов в армію, перебування у відпустці по вагітності і пологам, у відпустці по догляду за дитиною та в інших передбачених законом випадках), якщо відсутність головуючого судді призведе до неможливості розгляду цих справ справи  підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах".

 

         6.4. Результатом передачі судової справи раніше визначеного в судовій справі судді є протокол  передачі справи раніше визначеному складу суду, що автоматично створюється автоматизованою системою, за формою, встановленою Додатком 6 до Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

         Протокол передачі справи раніше визначеному складу суду роз-друковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

         Звіт про передачу справи раніше визначеному складу суду може бути роздрукований для службового використання в суді.

 

(розділ 6 викладено в новій редакції, згідно рішення зборів суддів від 25.10.2019)

 

  1. Повторний автоматизований розподіл судових справ

між суддями

 

         7.1. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов`язки), що додається до матеріалів справи.

 

         7.2. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується  у  випадках:

1) коли суддя або суддя-доповідач (якщо справа розглядається колегіально) не може продовжувати розгляд справи (закінчення п`ятирічного строку повноважень, досягнення 65-річного строку, звільнення (відставка), та в інших випадках);

2) у  разі задоволення відводу або самовідводу головуючого  судді;

3) у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

 

         7.3. У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки головуючого судді на строк, що не призводить до порушення строків вирішення справи або закінчення строків дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, повторний  автоматизований  розподіл не проводиться.

 

         7.4. Повторний автоматизований розподіл судових справ здійснюється за правилами  автоматизованого розподілу справ.

         Результатом повторного автоматизованого визначення судді є протокол повторного автоматизованого розподілу справи між суддями (додаток 13 Положення),  що  автоматично створюється автоматизованою системою.

 

         7.5. Повторний автоматизований розподіл справ у випадку неможливості судді продовжувати розгляд справ здійснюється  в строки, визначені рішенням зборів суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

         7.6. У разі неможливості  виконання суддею, який входить  до складу колегії суддів, але не є головуючим суддею, обов`язків судді, повторний автомати-зований  розподіл  справи  не  здійснюється.

         Заміна судді в колегії здійснюється з ініціативи судді-доповідача, (за службовою запискою на ім`я керівника апарату суду), на підставі вмоти-вованого розпорядження керівника апарату суду або за ухвалою суду про задоволення відводу (самовідводу) судді.

 

(Розділ 7 викладено в новій редакції, згідно рішення зборів суддів від 25.10.2019)

 

  1. Передача судових справ для подальшого розгляду суддею (колегією суддів)

         8.1. Після автоматизованого розподілу судових справ автоматизованою системою відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді (судді-доповідачу). 

 

         8.2. У випадку неправильного застосування типів поєднання обліково-статистичних карток на справи, у результаті чого з авторозподілу виключено  раніше визначеного суддю,  якому належить передати  на розгляд справу, згідно п.2.3.49. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, здійснювати неавтоматичне  додавання до ОСК протоколу передачі  судової справи   раніше визначеному складу суду (додаток 6 до Положення),   після складання акту комісією, створеною згідно п.13.1 Засад використання  автоматизованої системи документообігу Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

(Розділ 8 доповнено п.8.2. згідно рішення зборів суддів від 09.02.2017 року)

 

  1. Автоматизоване визначення присяжних

 

         9.1. Список присяжних Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області затверджується Інгулецькою районною у місті радою за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області на три роки і переглядається в разі необхідності для виключення або заміни присяжних.

 

         9.2. У випадках, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України та Цивільним процесуальним кодексом України, автоматизованою системою здійснюється автоматичне визначення присяжних з числа осіб, які внесені до списку присяжних.

 

         9.3. Присяжні визначаються шляхом випадкового відбору зі списку присяжних із додержанням принципу рівної ймовірності відбору.

         Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньою участю.

 

         9.4. Увільнення особи, включеної до списку присяжних, від виконання обов`язків присяжного здійснюється відповідно до вимог статті 66 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

 

         9.5. Автоматизованою  системою  здійснюється  попередній  відбір  присяжних.

         У разі необхідності заміни визначеного автоматизованою системою присяжного на стадії попереднього відбору, здійснюється автоматичне визна-чення  іншого присяжного.

         Призначення присяжних здійснюється після підтвердження  попередньо відібраними  присяжними  можливості  своєї  участі  в  розгляді  справи.

         За результатами кожного етапу визначення присяжних формується протокол.

         (Розділ 9 викладено в новій редакції, згідно рішення зборів суддів від 25.10.2019)

 

         Розділ 10  виключено відповідно до рішення зборів суддів від 25.10.2019, розділи  11- 17 вважаються  розділами  10-16.

 

  1. 10. Внесення до автоматизованої системи відомостей щодо набрання судовим рішенням законної сили

         10.1. Відомості про набрання судовим рішенням законної сили вносяться до автоматизованої системи помічником судді або відповідальною особою канцелярії суду, визначеною наказом керівника аппарату суду.

  1. 11. Надсилання електронних документів до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів і установ

11.1. Оригінали електронних судових рішень, засвідчені ЕЦП, направляються до Єдиного державного реєстру судових рішень у порядку, визначеному Порядком ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

11.2. Надсилання оригіналів електронних документів суду до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів і установ здійснюється автоматизованою системою в автоматичному режимі відповідно до регламентів, затверджених спільними наказами ДСА України та відповідних державних органів і установ.

            11.3. Обмін електронними документами між судом та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми "Електронний  суд".

 

(Пункт 11.3 викладено в новій редакції рішенням зборів суддів від 25.10.2019)

  1. 12. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи

12.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення.

          12.2.Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення відповідних обставин.

 

         12.3. У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, тощо) проводиться між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, за резолюцією голови суду.

 

  1. 13.Централізоване зберігання процесуальних та інших документів, виготовлених в суді

13.1. Електронні примірники судових рішень та інших документів, виготовлених у суді, а також електронні примірники наказів керівника апарату суду щодо визначення функціональних обов’язків, прав користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї (в тому числі визначення уповноваженої особи апарату суду, відповідальної за здійснення автоматизованого розподілу судових справ), розпоряджень керівника апарату суду щодо призначення повторного автоматичного розподілу судових справ, наказів голови суду про відрядження (про скасування наказів про відрядження) суддів, рішень (витягів з рішень) зборів суддів, актів щодо знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу сервера автоматизованої системи та інших умов, що впливають на функціонування автоматизованої системи відповідно до цих Засад, протокол передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді створюються в автоматизованій системі із застосуванням вбудованого редактору текстів з використанням спеціальних шаблонів, які передбачають використання відповідних полів вводу показників із переліку відомостей про судову справу (перелік показників передбачається змістом кожного окремого документа).

Електронний примірник кожного документа зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ. 

  1. Підготовка статистичних даних

14.1.  Автоматизована система документообігу Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської  області  забезпечує:

         - введення у повному обсязі первинних даних відповідно до переліку відомостей про судові справи відповідними користувачами автоматизованої системи;

         - перевірку в автоматичному режимі умов логічного контролю введених первинних даних відповідно до переліку відомостей про судові справи;

         - формування статистичних звітів в автоматичному режимі на підставі наявних даних в автоматизованій системі документообігу суду;

         - перевірку в автоматичному режимі умов логічного контролю статистичних звітів суду;

         - зведення статистичних звітів та іншої статистичної інформації в автоматичному режимі;

         - формування узагальнюючих та аналітичних показників в автоматичному режимі;

         - передачу та отримання офіційних статистичних звітів у межах автоматизованої системи документообігу суду;

         - формування іншої оперативної статистичної звітності на підставі наявних даних в автоматизованій системі документообігу суду за будь-який період часу для отримання інформації про поточну ситуацію в суді з метою здійснення аналізу щодо підвищення продуктивності, ефективності та якості судових процедур.

14.2.  Форми статистичної звітності та періодичність їх подання затвер-джуються наказами ДСА України.

14.3.  Електронний примірник кожного статистичного звіту збері-гається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП уповноваженої особи суду.

  1. Повноваження зборів суддів щодо здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

15.1.  Збори суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області мають право запроваджувати спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.

         В суді діє спеціалізація із здійснення кримінальних проваджень відносно неповнолітніх, визначення слідчих суддів та визначення суддів, що розглядають справи про адміністративні правопорушення, які підлягають негайному розгляду.

 

         15.2.  Збори суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області мають право визначати:

- засади формування колегії суддів без здійснення повторного автоматизованого розподілу судових справ у випадках необхідності внесення змін до складу колегії суддів, у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю судді (крім головуючого, судді-доповідача) (суддів), його (їх) відпусткою, відрядженням та в інших випадках, у яких суддя (крім головуючого, судді-доповідача) не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

Кількісний склад колегії суддів визначається процесуальним законодавством.

15.3.  Збори суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області мають право визначати особливості здійснення  розподілу судових справ:

- у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів, згідно з вимогами цих Засад;

         - справ, які, відповідно до законодавства, підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні.

(Пункт 15.3 зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів від 25.10.2019)

15.4.   Збори суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи, тощо.

         15.5. Зборами суддів встановлюються строки перерозподілу нерозглянутих справ, у разі, коли суддя у передбачених законом випадках не може  продовжувати розгляд справ (справи).

 

(Пункт 15.5  зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів від 25.10.2019)

15.6.  Збори суддів суду мають право зменшити навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді або виконують інші обов'язки, не пов'язані із здійсненням правосуддя.

15.7.  Збори суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу  Дніпропетровської області мають право визначати необхідність врахування при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи днів,  у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи.

         15.8. Збори суддів Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області мають право розглядати питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом або закінчення строків дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

(Пункт 15.8  в  редакції, затвердженій  рішенням зборів суддів від 25.10.2019)

 

15.9. Збори суддів вирішують питання щодо розподілу справ, у разі виникнення ситуацій, не врегульованих Засадами використання автомати-зованої системи долкументообігу Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

  1. 16. Надання інформації про стан розгляду судових справ

         16.1. На виконання вимог закону надається інформація щодо дати надходженння судової справи до суду, єдиного унікального номера судової справи, номера провадження, суті судової справи, прізвища учасників процессу, складу суду, дати та часу призначення судової справи до розгляду, місця проведення судового засідання, дати розгляду судової справи, звіту про автоматизований розподіл судової справи, а також інформація про надходження та рух апеляційних скарг.

         16.2. Не оприлюднюється інформація щодо сторін та суті судової справи, якщо таке обмеження всановлено чинним законодавством.