Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В учнів 1-В класу КЗШ№114 відбувся «Урок справедливості» за участю судді-спікера Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Мазуренка Вячеслава Вадимовича
10 жовтня 2018 року суддя-спікер Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Мазуренко Вячеслав Вадимович разом із суддею Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Чайкіною Ольгою Володимирівною взяли участь у тематичних зустрічах зі школярами під назвою «Урок справедливості».
Всеукраїнську акцію «Урок справедливості» для школярів 1-4 класів було організовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України, за підтримки Ради суддів України та сприяння Програми USAID «Нове правосуддя».
Свій «Урок справедливості» судді провели у Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №114 для учнів 1-В класу.
«Я захоплений активністю школярів і їхнім рівнем знань, зрозуміло, що відповідно до віку, про суди й справедливість. Можливо, саме сьогодні у школярів з’явилася Мрія, яка перетвориться, у майбутньому, на вибір професії судді ",- сказав Вячеслав Мазуренко після уроку. На його думку, такі уроки не повинні бути одноразовими, в рамках певних акцій. «Нам слід говорити про системний характер такої просвітницької роботи у навчальних закладах, про відкритість суду, про долучення кожного школяра до Клубу «Справедливці», - вважає суддя.
Пан Вячеслав та пані Ольга радо спілкувалися з дітьми, детально розповіли чим займаються в установі суду, надали їм змогу випробувати себе під час навчальної гри у ролі судді та вирішити спори на конкретному прикладі з мультфільму «Кінь проти Хом’яка», який було відзнято у рамках грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».
Що ж таке СПРАВЕДЛИВІСТЬ ??? Намагалися зрозуміти та дати своє визначення їй діти. Називали серед її критеріїв: доброту, чесність, розуміння. З великою довірою до її формування через правило: «Стався до людей так, як хотів би, щоб ставилися до тебе». Такий дитячий погляд на справедливість радує дорослий та холодний розум. Мали можливість маленькі, але свідомі українці, приміряти роль судді у вирішені спору щодо загубленого Конем (персонаж із мультфільму) майна, яке знайшов та в подальшому добросовісно використовував Хом’як. За результатом якої, окрім вирішеного спору, стало очевидним, що не так вже і легко бути вершителем долей, не така вона вже і проста та справедливість, на відміну від зруйнованого шаблонного та застарілого мислення щодо недоступності та закритості суду.
Під час уроку співбесідники не лише дискутували, а й подружились, і навіть були запрошені на екскурсію до Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу. Чи обере хтось з малят колись професію судді - справа часу, важливіше те, що вони задумались над тим, що таке справедливість і як потрібна вона нам при розв’язанні конфліктів.
Повага до суду, до фундаментальних прав особи, законів, держави, людей, які живуть у ній, з нічого не з'являється. Її виховують змалечку, вчать з дитячого садочку і школи, її пропагують, застосовуючи зрозумілі і, якщо хочете, яскраві образи героїв, з яких діти готові брати приклад і наслідувати у життєвих ситуаціях. Як казав французький філософ Поль Анрі Гольбах: «Правосуддя є підстава всіх суспільних чеснот»».