Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
09.01.2024 р. до закладу охорони здоров’я бригадою швидкої медичної допомоги доставлено малолітню дитину 2021 р.н. з отруєнням наркотичною речовиною, яку готувала його мати для власного вживання, але відволіклася і не помітила як син з’їв чи вдихнув дану речовину і йому стало зле.
Батько дитини, який проживає окремо, звернувся до органу опіки та піклування про передачу дитини йому на виховання.
Виконавчий комітет Інгулецької районної у місті ради вирішив негайно відібрати малолітню дитину від матері, однак вона відмовилась виконувати дане рішення добровільно. Тому Виконком, як орган опіки та піклування, в інтересах дитини звернувся до суду з позовом про відібрання малолітньої дитини без позбавлення матері батьківських прав та із стягненням з неї аліментів.
Під час судового розгляду мати дитини визнала свою провину, пояснила що пройшла лікування від наркотичної залежності та просила залишити дитину з нею.
Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області вислухав всі сторони, дослідив письмові докази та показання свідка і дійшов висновку про те, що залишення дитини у відповідача є небезпечним для життя дитини, її здоров`я і морального розвитку.
За таких обставин, суд ухвалив рішення відібрати малолітню дитину у матері, без позбавлення її батьківських прав та передати сина на виховання її батькові, а також стягнув із матері дитини аліменти.
Суд також зазначив, що в тому разі, якщо протягом року після прийняття судом рішення про відібрання дитини у батьків не усунені причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, служба у справах дітей за місцем походження дитини, позбавленої батьківського піклування, зобов`язана вжити заходів до позбавлення батьків їх батьківських прав (абзац дев`ятий пункту 8 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого Постановою КМ України від 24.09.2008 року №866).
Якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини, відповідно до ч. 3 ст. 170 Сімейного кодексу України.
Рішення суду може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення.
З рішенням суду від 04 червня 2024 року у справі № 213/359/24 можна ознайомитися у ЄДРСР.
Протягом 2021-2024 років Інгулецьким районним судом міста Кривого Рогу Дніпропетровської області розглянуто 14 справ про відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав, в 10 справах судом було прийнято рішення про задоволення позову.
Прес-служба Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області